Podpořte nás

O nás

naše činnostdokumenty ke stažení

Wikimedia Česká republika je neziskovou organizací, která v Česku podporuje rozvoj Wikimedia projektů – což jsou celosvětové komunitní projekty Wikipedie, Wikimedia Commons, Wikidata a jejich sesterské projekty.

Jsme oficiální českou pobočkou Wikimedia Foundation – spolupracujeme s dalšími pobočkami a organizačními jednotkami hnutí Wikimedia po celém světě se společnou vizí, aby mohl každý člověk svobodně přistupovat a přispívat k veškerým lidským znalostem.

Pobočka má právní formu spolku, který vznikl registrací na Ministerstvu vnitra ČR dne 6. března 2008.

Naše činnost a její smysl

Posláním spolku je zpřístupňování informací, rozvíjení vzdělanosti a podpora šíření svobodné tvorby, a to prostřednictvím pomoci a podpory růstu Wikipedie a ostatních projektů Wikimedia.

Cíle Spolku jsou:

  1. přispívání ke zvyšování vzdělanosti a kulturní úrovně obyvatel zjednodušením dostupnosti všeobecných a odborných informací ze všech oblastí lidského vědění a činností,
  2. podpora a šíření svobodné tvorby, zejména děl, která je možno svobodně užívat, šířit a modifikovat,
  3. podpora a propagace všech Projektů Wikimedia a rozvoj českého hnutí Wikimedia.

Naše cíle realizujeme zejména podporou rozvoje a růstu české komunity dobrovolných editorů, fotografů a dalších přispěvatelů do Wikimedia projektů, budováním partnerství, zejména s veřejnými  institucemi, které mohou sdílet svůj obsah pod tzv. svobodnými licencemi a dalšími aktivitami a akcemi přispíváme k rozvoji Wikimedia projektů či zisku svobodného obsahu. Více o naší činnosti naleznete v sekci Programy.

Dokumenty ke stažení: